کدام وب سایت ها ارزش گرفتن بک لینک دارند؟

فهرست مطالب

به عنوان یک متخصص فعال در حوزه سئو احتمالا چندین بار این جمله را شنیده‌اید که گفته می‌شود: با ارزیابی وب سایت رقبا فرصت‌های خوب را برای دریافت بک لینک بیابید. سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که آیا تمامی بک لینک‌های رقیب شما خوب و با کیفیت است؟ یا بهتر است بگوییم موفقیت رقبا در دریافت رتبه‌های بالاتر نشان دهنده با کیفیت بودن تمامی بک لینک‌های آن‌ها است؟

معلوم است که اینگونه نیست. اصلا چنین چیزی امکان ندارد. حتی موفق‌ترین وب سایت‌ها نیز در کنار پیوندهای خوب، لینک‌های بد نیز دارند.

آنچه که مهم است این است که شما وقت خود را برای این لینک‌های مضر هدر ندهید. و از این طریق شانس خود را برای دریافت لینک‌هایی که احتمال جریمه شدن شما را افزایش می‌دهند، بالا نبرید.

در این مقاله نکاتی را به شما آموزش خواهیم داد که به شما می‌گوید چگونه می‌توان بک لینک‌های رقبا را تجزیه و تحلیل کنید؟ و بک لینک‌های خوب را از بد تشخیص دهید.

تنها کافی است کمی از زمان خود را صرف انجام اعمالی کنید که مشخص کننده ارزش یک وب‌ سایت است. و به شما می‌گوید که آیا دریافت لینک از یک وب‌ سایت می‌تواند شما را در دریافت رتبه یاری کند یا خیر؟

تجزیه و تحلیل کیفیت وب سایت

همیشه دست شما برای انتخاب وب سایت باز است. چرا که میلیاردها وب سایت وجود دارد که شما می‌توانید برای دریافت لینک‌ از آن‌ها کمک بگیرید. آنچه که اهمیت دارد این است که شما معیارهای سایت خوب برای دریافت لینک با کیفیت را بشناسید. و با شناخت این معیارها بهترین سایت را برای لینک‌دهی به سایت‌تان انتخاب کنید.

ایندکس شدن سایت توسط گوگل را بررسی کنید

شما باید سایتی را برای دریافت بک لینک انتخاب کنید که توسط گوگل جریمه نشده باشد. یکی از راه‌های تشخیص جریمه شدن یا نشدن یک وب‌ سایت این است که ایندکس شدن آن را توسط گوگل بررسی کنید. چنانچه پس از بررسی‌های لازمه متوجه شدید که سایت در گوگل ایندکس نشده است، بدانید که سایت مربوطه برای دریافت بک لینک مناسب نیست.

برای این بررسی می‌توانید آدرس سایت را پس از کلمه :site. در موتورهای جستجوگر، کاوش کنید.

ایندکس شدن سایت توسط گوگل را بررسی کنید

در این تصویر شاهد وب سایتی هستیم که به دلیل جریمه شدن از گوگل حذف شده است.

حذف شدن از گوگل

یک راه آسان دیگر وجود دارد. شما می‌توانید با نگاه کردن به نماد google، در کنار وضعیت لینک‌های موجود در مانیتور بک لینک‌ها، بررسی کنید که آیا هر یک از پیوندهای موجود شما از دامنه‌هایی می‌آیند که توسط Google ایندکس شده یا خیر.

وقتی نماد قرمزی در مانیتور نمایان شده است، به این معنی می‌باشد که دامنه در گوگل ایندکس نشده و به احتمال زیاد جریمه شده است. برای اینکه بتوانید این لینک‌ها را به آسانی بیابید، می‌توانید بک لینک‌های خود را بر اساس وضعیت فهرست آن‌ها فیلتر کنید.

مانیتور بک لینک‌ها

رتبه بندی وب سایت در نام خود را مورد بررسی قرار دهید

در برخی مواقع شما می‌توانید با جستجوی نام دامنه در گوگل متوجه شوید که به روز رسانی الگوریتم گوگل وب سایت مدنظر را جریمه کرده است یا خیر. حتی با این کار می‌توانید از میزان اعتبار سایت مطلع شدید. اگر سایت برای نام خود در رتبه اول قرار نگیرد، این خطر وجود دارد که وب سایت از نظر گوگل چندان معتبر نباشد. توجه داشته باشید که اگر سایت مربوطه  هیچ کدام از مقالاتش در صفحه اول نباشد، دریافت بک لینک از آن نمی‌تواند تاثیر چندانی بر موفقیت شما داشته باشد.

به نمونه زیر توجه داشته باشید. این مثال شامل نتیجه‌ای است که گوگل برای مانیتور کردن بک لینک‌ها نشان داده است.

رتبه بندی وب سایت

با توجه به این تصویر متوجه خواهید شد که  نه تنها دامنه در رتبه اول قرار دارد، بلکه نتایج متعددی دارد و شامل تعدادی تصویر در سمت راست و همچنین نقشه ای به آدرس فیزیکی شرکت می‌باشد. این نتیجه زمانی حاصل می‌شود که وب سایت مربوطه از اعتبار بسیار بالایی برخوردار باشد.

در برخی موارد، بهتر است جستجو را بدون فاصله بین کلمات انجام دهید. به عنوان مثال عبارت “MonitorBacklinks” را بدون فاصله سرچ کنید.

در اینجا شاهد یک وب سایت هستیم که در نام خود رتبه نگرفته است.

از آنجایی که این وب سایت در صفحه اول نمایش داده نمی‌شود، می‌توان فهمید که سایت اعتبار چندانی ندارد. با بررسی و آنالیز ویژگی‌های این سایت متوجه می‌شوید که سایت نام برده اصلا مناسب نیست.

توجه داشته باشید، اینکه وب سایت پس از سرچ نام خود در صفحه اول قرار نمی‌گیرد، همیشه به معنای جریمه شدن آن نیست. گاهی سئو ضعیف باعث می‌شود تا این شرایط رخ دهد‌. در هر صورت این وب سایت مناسب دریافت بک لینک نمی‌باشد.

مدت زمان بارگذاری محتواهای سایت را بررسی کنید

اگر از دو مرحله قبل با موفقیت عبور کردید. و سایت منتخب با توجه به دو معیار قبلی قابل قبول بود می‌توانید ویژگی‌های دیگر سایت را مورد بررسی قرار دهید.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک سایت داشتن وبلاگی منظم و زمان بندی شده است. بسیاری از افراد پس از ساخت یک وب‌ سایت آن را به حال خود رها می‌کنند. بنابراین شما باید سایتی را انتخاب کنید که فعال باشد. و به طور منظم محتوا منتشر کند. اگر یک برنامه ریزی دقیق پشت انتشار محتواها وجود دارد، سایت منتخب می‌تواند گزینه خوبی باشد.

فعالیت مخاطبان را بررسی کنید

اگر قصد دارید از طریق وبلاگ نویسی مهمان، بک لینک مدنظر را ایجاد کنید باید به فعالیت و تعامل کاربران سایت توجه داشته باشید. وب سایت‌های خوب معمولا کاربران فعالی را به خود اختصاص می‌دهند. گاهی این کاربران فعالیت خود را در رسانه‌های اجتماعی مربوط به وب سایت نشان می‌دهند. بنابراین می‌توانید رسانه‌های اجتماعی وب سایت را نیز بررسی کنید.

مرتبط بودن وب سایت منتخب با وب سایت خود را بررسی کنید

وب سایتی را برای دریافت بک لینک با کیفیت انتخاب کنید که مربوط به حوزه فعالیت وب سایت‌تان باشد. به عنوان مثال اگر شما در زمینه خرید و فروش لوازم خانگی کار می‌کنید، وب سایت فعال در زمینه تعمیرات لوازم خانگی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

معیارهای سئو سایت را مورد بررسی قرار دهید

هر چه تخصص سئو کار یک وب‌ سایت بیشتر باشد، احتمال موفق‌ شدن آن نیز زیادتر است. بنابراین شما می‌توانید با بررسی معیارهای سئو سایت منتخب بهتر تصمیم گیری کنید.

اگر سایت شما سئو درستی داشته باشد، حتما باید رتبه گرفته باشد. با بررسی رتبه گیری یک سایت و حتی چینش آن می‌توان به حرفه‌ای بودن سئوکار و دیگر متخصصان سایت پی برد.

سخن پایانی

حالا که دست شما برای انتخاب باز است. و می‌توانید بهترین وب سایت‌ها را برای دریافت بک لینک انتخاب کنید، کمال گرایانه به مسئله نگاه کنید. سعی کنید وب سایت منتخب را از همه نظر بررسی کنید. و در نهایت وب سایتی را  انتخاب کنید که بتواند بک لینک‌های با ارزش بسیاری را برای شما حاصل کند.

حساسیت به خرج دهید. و به عنوان یک کاربر به وب سایت مربوطه بنگرید. آیا محتواهای منتشر شده در وب سایت برای شما جذاب است؟ از سئو سایت رضایت دارید؟

آیا به عنوان یک کاربر دوست دارید زیر پست‌ها نظرات خود را منتشر کنید؟ محتواها و نکات آموزنده سایت شما را به وجد می‌آورد یا خیر؟

اگر جواب شما به سوالات بالا مثبت است با خیال راحت اقدامات لازم برای دریافت لینک را آغاز کنید. یادتان نرود محتوا مهم‌ترین قسمتی است که برای دریافت بک لینک باید به آن توجه کنید‌.

عضویت در خبرنامه بکلینکام

آخرین آموزش بکلینکام را با عضویت در خبرنامه از طریق پست الکترونیک دریافت نمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظر شما برای ما مهم است، لطفا نظر دهید.x