اهمیت متن بک لینک ها در سئو

متن بک لینک چیست

فهرست مطالب

شاید کلمه متن بک لینک برای شما کمی آشنا به نظر رسد. شاید هم از کسانی باشید که به دلیل فعالیت در حوزه سئو هر روز با این کلمه برخورد دارد. در این مقاله قصد داریم در رابطه با متن پیوند صحبت کنیم.

یکی از مهم‌ترین اهدافی که هر سئو کاری باید در پی آن باشد لینک سازی است. متاسفانه باید بگوییم لینک سازی یک فرایند سخت و دشوار است که ممکن است گاهی نا امیدی‌های بسیاری را برای فرد سئو کار به دنبال داشته باشد.

استفاده از متن پیوند مناسب یک تکنیک کلاه سفید محسوب شده و باعث می‌شود فرد بتواند بسیار سریع‌تر به رتبه دلخواه  خود در گوگل دست یابد. اما نکته‌ای که در این جا باید بیان کنیم این است که استفاده از کلمات کلیدی نامرتبط در متن پیوند نه تنها اتفاقات خوشایندی را برای شما رقم نمی‌زند، بلکه شما را نیز برای شکست آماده می‌کند. درک می‌کنم سوالات زیادی در رابطه با سئو در ذهن دارید. سعی می‌کنیم تا انتهای این متن تمامی سوالات شما را پاسخگو باشیم.

متن بک لینک چیست؟

متن بک لینک

گوگل و سایر موتورهای جست و جو برای رتبه بندی وب سایت‌ها چندین فاکتور مختلف را مدنظر می‌گیرند. با اینکه گوگل به طور وضوح تمامی این فاکتورها را بیان نکرده است. اما اشاره کرده که یکی از مهم‌ترین معیارهای رتبه بندی توسط گوگل متن پیوند می‌باشد.

متن بک لینک را می‌توان عنصری برای وصل کردن دو صفحه اینترنتی بیان کرد. که در لینک سازی بسیار حائز اهمیت است. در واقع می‌توان گفت استفاده صحیح از این متن یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده تلاش فرد سئو کار برای دریافت رتبه در گوگل است.

متن بک لینک مطابق

متن بک لینک مطابق

متن بک لینک مطابق به متن پیوندی گفته می‌شود که شامل کلمه کلیدی است با تطابق کامل به صفحه‌ای که به آن پیوند داده می‌شود. این متن می‌تواند شما را برای دریافت رتبه آماده یا زمینه شکست شما را فراهم آورد. به عنوان مثال متن پیوند مطابق بازاریابی محتوایی بایستی به مقاله‌ای پیرامون این موضوع لینک داده شود.

بهترین فرصت برای انتشار متن پیوند مطابق انتشار در منابع، پست مهمان و شبکه‌های وبلاگ خصوصی (pbn) است.

متن بک لینک جزئی

این دسته از متن پیوندها بخشی از کلمه کلیدی را با صفحه‌ای که قرار است به آن لینک داده شود، پیوند می‌دهند. به عنوان مثال متن پیوندی با عنوان استراتژی بازاریابی محتوایی به صفحه‌ای در رابطه با محتوا لینک داده می‌شود.

متن بک لینک مارک دار

متن پیوند مارک دار حاوی یک نام تجاری برای لینک دادن به یک صفحه خاص می‌باشد.

متن بک لینک پیوند خالی

متن بک لینک پیوند برهنه شامل یک URL کامل است که به عنوان پیوند مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

متن بک لینک عمومی

متن بک لینک عمومی از یک کلمات عمومی برای لینک دادن استفاده می‌کنند. به عنوان مثال کلماتی مانند بیشتر بدانید مورد استفاده قرار می‌گیرد. و شما را به صفحه دیگری هدایت می‌کند، گاهی ممکن است این متن پیوند در کنار دیگر متن پیوند استفاده شوند.

متن بک لینک تصویر

شاید عجیب به نظر برسد اما هنگامی که یک تصویر به صفحه خاصی پیوند داده می‌شود، گوگل از آن به عنوان متن بک لینک استفاده می‌کند.

متن بک لینک کلمه کلیدی تغییر یافته

استفاده از کلمات کلیدی تغییر یافته در متن بک لینک باعث می‌شود تا ارتباط موضوعی بیشتری با صفحه‌های دیگر بتوانید برقرار کنید، به عنوان مثال اگر کلمه کلیدی سئو را انتخاب کرده‌اید. استفاده از متن بک لینک هایی چون انواع سئو، مزایا سئو، نحوه بهینه سازی سئو و … می‌توان گزینه مناسبی برای ساخت متن پیوند کلمه کلیدی تغییر یافته باشد.

متن بک لینک نام تجاری + کلمه کلیدی

شما همچنین می‌توانید از نام برند خود به اضافه کلمه کلیدی مدنظر به عنوان متن پیوندی قوی استفاده کنید. به عنوان مثال شرکت‌های سرمایه گذاری بازاریابی محتوایی یا سرویس‌های پست مهمان.

اهمیت متن بک لینک در  سئو

اهمیت متن بک لینک در  سئو

متن بک لینک نه تنها به رتبه بندی وب سایت شما کمک می‌کند بلکه اطلاعات بسیار زیادی را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد. گاهی ممکن است این اطلاعات حتی از طریق وب سایت نیز به دست نیایند. متون بک لینک می‌توانند اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهند که گاها نمایش آن‌ها از طریق موتورهای جستجو سخت است. سئو کارها می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و مقاله‌هایی را که احتمال دریافت رتبه آن‌ها کمتر است را از طریق لینک دهی بالا بکشند.

نکاتی مهم در رابطه با استفاده از متن بک لینک

برای استفاده از متن بک لینک باید نکاتی در نظر گرفته شود تا سایت شما به جای جریمه شدن بتواند در گوگل به جایگاه مدنظر دست یابد. این نکات عبارتند از:

پیوند دادن به سایت‌های سمی ممنوع

پیوند دادن به سایت‌های سمی ممنوع

هنگامی که از سایت‌های سمی نام برده می‌شود برخی تصور می‌کنند که منظور تنها سایت‌های هرزنامه است. بله درست است که لینک دادن به سایت‌های هرزنامه ممکن است موجب شکست شما و جریمه شدن شود‌. اما باید بدانید پیوند دادن به سایت‌هایی که اعتبار مشخصی ندارند یا اعتبار آن‌ها کم است نیز ممکن است شما را به سمت جریمه شدن سوق دهد.

استفاده از متن بک لینک بسیار مطابق ممنوع

پیش‌تر نیز گفتیم استفاده از متن پیوند مطابق ممکن است گاهی جریمه شدن را برای شما به همراه داشته باشد. خوب توجه کنید نمی‌گوییم همیشه، می‌گوییم گاهی. پیشنهاد ما این است که با استفاده از متن پیوندهای مختلف طبیعی‌تر جلوه داده. و شانس خود را برای جریمه شدن دهید.

محتواها را بررسی کنید.

استفاده از متن پیوند در کنار محتواهایی که کیفیت چندانی ندارند یا امتیاز منفی دریافت کرده‌اند، می‌تواند موجب جریمه شدن وب سایت شما شود. بنابراین حتما بر کیفیت محتوا خود تمرکز داشته باشید.

نحوه عملکرد متن بک لینک به عنوان بخشی از لینک سازی

متن پیوند معمولاً کلمه کلیدی هدف یا تغییرات کلید واژه‌هایی است که می‌خواهید برای یک صفحه خاص در Google رتبه‌بندی کنید. بک لینک زمانی ساخته می شود که متن پیوند به همراه پیوند به صفحه وب شما به صورت متنی در محتوای منتشر شده در وب سایت دیگر قرار می گیرد.

هنگامی که گوگل وب سایت‌های  با کیفیتی را شناسایی می‌کند که با استفاده از انواع مختلف عبارت جستجو به صفحه شما پیوند داده میشوند، احتمال رتبه بندی کلمات کلیدی مورد نظر را افزایش می‌دهد.

بررسی کیفیت بک لینک‌ها توسط گوگل

بررسی کیفیت بک لینک‌ها توسط گوگل

شما به‌عنوان یک کاربر می‌توانید مشروعیت پیوندی را که هر متن پیوند احاطه کرده است را فقط با نگه داشتن ماوس در اطراف آن بررسی کنید. اگر وب سایت پیوند داده شده با متن پیوند کاملا غیر مرتبط باشد نشانه‌ای از هرزنامه است. گوگل این فرایند را برای درک کیفیت لینک‌ها و متن پیوند به کار می‌گیرد.

هنگامی که صفحات پیوند داده شده از یک سایت به سایت دیگر را مشاهده می‌کند به بررسی عواملی چون  ارتباط پیوند، زمینه پیوند می‌پردازد. و به دنبال وب‌سایت‌های دیگری می‌گردد که با استفاده از همان متن پیوند فرایند لینک سازی را انجام داده‌اند.

بنابراین باید بک لینک هایی بسازید که کیفیت بسیار بالایی دارند. همچنین، شما نباید بک لینک های زیادی را با استفاده از پیوندهای تطبیق دقیق بسازید زیرا الگوریتم های گوگل ممکن است فعالیت شما را غیر طبیعی تشخیص دهند.

سعی کنید در هنگام ساخت بک لینک، متن پیوند را تغییر دهید.

این فرایند گوگل کمک می کند تا ارتباط موضوعی صفحه را درک کند و صفحه شما برای کلمات کلیدی LSI بیشتری رتبه دریافت کنند.

عضویت در خبرنامه بکلینکام

آخرین آموزش بکلینکام را با عضویت در خبرنامه از طریق پست الکترونیک دریافت نمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظر شما برای ما مهم است، لطفا نظر دهید.x