22 روش لینک سازی طبیعی در سال 2022

22 روش لینک سازی طبیعی در سال 2022 - بکلینکام

فهرست مطالب

22 روش لینک سازی طبیعی در سال 2022

انواع روش های لینک سازی در سال 2022

بک لینک‌ها یا لینک‌های خارجی یکی از مهم‌ترین عوامل شناخته شده در سئو و رتبه بندی وب سایت می‌باشند. شما برای یک سئو موثر علاوه بر داشتن محتوایی بی‌نظیر به لینک‌هایی مفید نیاز خواهید داشت. در پاسخ به آن دسته از دوستان که علاقه‌مند هستند بدانند لینک‌ها چه تاثیری در سئو دارند؟ باید بگوییم بک لینک‌ها از جمله عواملی هستند که میزان اعتبار و ارزش وب سایت ما از دیدگاه دیگر وب سایت‌ها را نشان می‌دهد. و باعث می‌شود که ترافیک وب سایت ما بالا رفته و برند ما شناخته‌تر شود، دقت داشته باشید که وب سایت بکلینکام تمامی آموزش ها را به صورت رایگان برای شما قرار خواهد داد و آن دسته از وبمستران عزیز که وقت لازم برای انجام لینک سازی برای وب سایت خود را ندارند میتوانند جهت خرید بک لینک از وب سایت استفاده کنند.

در این مقاله به بررسی انواع بک لینک‌ها و تفاوت‌های آن‌ها با یکدیگر خواهیم پرداخت.

1.لینک‌های اطلاع رسانی از پست مهمان

لینک‌های اطلاع رسانی از پست مهمان

ممکن است این سوال برای شما نیز پیش بیاید که بک لینک پست مهمان چیست؟ و چه نقشی در سئو دارد؟
قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم خوب است کمی در رابطه با وبلاگ نویسی مهمان صحبت کنیم. وبلاگ نویسی میهمان به معنی نگارش مقاله‌ای با کیفیت و قرار دادن در وب سایت دیگری به منظور افزایش شناخت افراد از وب سایت ما است.
لینک‌های اطلاع رسانی از پست مهمان، پیوندهایی می‌باشند که از وب سایت مربوط به سایت ما ارجاع داده می‌شود.
شما تنها در صورتی موفق می‌شوید از طریق لینک میهمان نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازید که یک محتوا قوی در دست داشته باشید.
بدون در دست داشتن محتوا ارزشمند ممکن است با تاثیری
منفی رو به رو شوید.

یک نکته مهم و طلایی که در هنگام ساخت لینک مهمان باید به آن توجه کنید این است که تا می‌توانید از لینک‌دهی بدون توجه به محتوا خودداری کنید. چرا که این عمل ممکن است موجب اسپم شدن وب سایت شما گردد.
برای لینک دهی از سایت‌های دیگر نیاز است تا شما محتوایی آموزش محور و متفاوت ارائه دهید تا مخاطب تفاوت شما با دیگر رقبا را متوجه شود.

2.بک لینک کامنتی

بک لینک کامنتی

بک لینک‌هایی کامنتی، لینک‌هایی هستند که در اثر کامنت گذاری شما در دیگر وب سایت‌ها ایجاد می‌شوند.
این بک لینک‌ها روشی موثر برای افزایش ترافیک و رتبه وب سایت شما می‌باشند.
برای اینکه شما بتوانید مخاطب را وادار کنید تا با دیدن کامنت شما تصمیم به بازدید از وب سایت شما گیرد باید به چند نکته توجه کنید:
۱: باید زیر پست‌هایی اظهار نظر کنید که تخصص کامل در آن زمینه دارید.
۲: زبان کامنت گذاری شما باید به گونه‌ای باشد تا افراد برای آشنایی بیشتر با شما ترغیب شوند.

3.بک لینک‌های پولی

بک لینک‌های پولی پیوندهایی هستند که در اثر پرداخت پول به دست می‌آیند. شما به جای صرف مدت زمان طولانی و دردسرهای ساخت لینک، می‌توانید با پرداخت هزینه لینک مورد نیاز را خریداری کنید.
در پاسخ به این سوال که بک لینک‌های پولی در سئو موثر است یا خیر؟ نمی‌توان به قاطعیت پاسخ داد.
خرید بک لینک پولی تنها زمانی موثر و تاثیرگذار است که از یک مرکز معتبر خریداری شود. به عبارتی باید بگوییم همه لینک‌های پولی خوب نیستند. گاهی دیده می‌شود که برخی از این لینک‌ها اثرات سئو بر وب سایت ما دارند. اما در صورت خریداری این دسته از لینک‌ها از مراکز سرویس دهنده معتبر می‌توانید بازدید وب سایت خود را در مدت زمانی کوتاه چندین برابر کنید.

 

4.لینک‌های نشانک گذاری اجتماعی

لینک‌های نشانک گذاری اجتماعی یا بک لینک‌های بوک مارکتینگ اجتماعی از قدیمی‌ترین روش‌های مورد استفاده در سئو هستند.
این روش زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که مخاطب لینکی را به منظور استفاده دوباره ذخیره می‌کند.
اگر چه در گذشته مدیران وب سایت‌ها می‌توانستند با نشانک گذاری وب سایت‌ خود در شبکه‌های اجتماعی قدمی مثبت در افزایش بازدید سایت خود داشته باشند. اما در آپدیت‌های جدید گوگل دیگر این شیوه تاثیر چندانی ندارد.

5.بک لینک‌های تبادلی

بک لینک‌های تبادلی زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که دو یا چند صاحب سایت تصمیم می‌گیرند با لینک دهی به وب سایت یک دیگر افزایش بازدیدهای خود را زیاد کنند.استفاده از این روش به شرط داشتن محتوا با ارزش و سئو حرفه‌ای می‌تواند نقش بسیاری در طی مراحل شهرت وب سایت شما داشته باشد.
اما چنانچه شما در استفاده از این شیوه زیاده روی کنید ممکن است شاهد تاثیرات معکوس باشید.

6.بک لینک‌های دایرکتوری

بک لینک‌های دایرکتوری

بک لینک‌های دایرکتوری پیوندهایی هستند که تاثیرات بسیار کمی در سئو سایت دارند. این لینک‌ها کاتالوگی آنلاین یا لیستی از مشاغل و وب سایت‌ها هستند که در آپدیت‌های قبلی گوگل با هدف ایجاد یک پایه محکم برای بک لینک ها و ثبات NAP مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند.
نکته حائز اهمیت اینکه لینک‌های دایرکتوری در صورت استفاده بیش از حد می‌توانند موجب جریمه شدن وب سایت شوند.

7.بک لینک‌های بیوگرافی نویسنده

لینک‌های بیوگرافی نویسنده پیوندهایی هستند که به صفحه‌ای شامل مشخصات فردی وبلاگ نویس لینک‌ داده می‌شوند.
اطلاعات زیادی در رابطه با تاثیر یا عدم تاثیر این دسته از بک لینک‌ها در دست نیست. اما به نظر می‌رسد تاثیر بسیار جزئی در بالا رفتن ترافیک سایت داشته باشد.
گفته می‌شود چنانچه صفحه مربوطه از اعتبار بالایی برخوردار نباشد امکان اسپم شدن سایت بسیار بالا است.

8.بک لینک‌های شبکه خصوصی یا PBN

دسته‌ای از سایت‌ها تنها با هدف پیوند دادن به سایت‌های پولی ایجاد می‌شوند. بک لینک‌های PBN پیوندهایی خصوصی و پرطرفداری هستند که قابلیت ارتقا ترافیک سایت را دارند.
گوگل توانایی تشخیص این دسته از لینک‌ها را ندارد. بنابراین هیچ گونه آسیبی به سایت شما وارد نمی‌کند.
توصیه ما این است که تا حد امکان از این دسته بک لینک‌ها استفاده نکنید. چرا که PBN متعلق به آپدیت‌های قدیمی گوگل هستند. و امروز به عنوان سئو کلاه سیاه در نظر گرفته می‌شوند. بنابراین ممکن است موجب جریمه شدن وب سایت شما شود. برای اطلاعات بیشتر درباره بک لینک های پی بی ان میتوانید به مقاله بک لینک PBN چیست و چه اهمیتی در سئو سایت دارد؟ مراجعه کنید.

۹.بک لینک‌های دایرکتوری مقاله

این دسته از بک لینک‌ها نیز از جمله پیوندهای قدیمی گوگل می‌باشند که زمانی توجه سئو کارها را بسیار به خود جلب کرده بودند، اما امروزه کمتر کسی از این پیوندها استفاده می‌کند.لینک‌های دایرکتوری که گاها مزرعه‌های محتوا نیز نامیده می‌شوند مجموعه مقالات نوشته شده یک سایت می‌باشند. این دسته از مقاله‌ها فرصتی را برای دیده شدن بیشتر نویسنده فراهم می‌کنند، و امکان انتشار مقالات در طیف وسیعی از وب سایت‌ها را فراهم می‌کنند، پیوندهای دایرکتوری مقاله در متن اصلی نهفته شده و با هر بار انتشار متن این لینک‌ها افزایش پیدا می‌کنند، همانگونه که اشاره کردیم ساخت لینک‌های دایرکتوری مقاله یک تکنیک قدیمی است که دیگر امروز مورد استفاده قرار نمی‌گیرد‌. بنابراین بهتر است به فکر استفاده از لینک‌هایی باشید که با آخرین آپدیت گوگل مطابق باشد.

10.بک لینک‌های ویرایشی

بک لینک‌های ویرایشی مختص وب سایت‌هایی هستند که دارای محتوایی با کیفیت می‌باشند. یا به عبارتی سئو کلاه سفید محسوب می‌شوند. این دسته از پیوندها از ارزش بسیار بالایی برخوردار می‌باشند و می‌توانند بازدیدهای وب سایت شما را زیاد کنند.
اگر به دنبال ساخت بک لینک‌های ویرایشی هستید بایستی در هنگام نگارش مقاله به متن مرجع لینک دهید.
توجه داشته باشید تنها راه به دست آوردن این دسته از بک لینک‌های طبیعی تمرکز بر افزایش کیفیت محتوا می‌باشد.

11.بک لینک رسانه‌های اجتماعی

بک لینک رسانه‌های اجتماعی

برخی از شبکه‌های اجتماعی امکان لینک‌دهی به وب سایت‌ها و صفحات خارجی را فراهم می‌کنند. شما می‌توانید با حضور در شبکه‌های اجتماعی چون  فیس‌بوک، توییتر و ردیت و انتشار لینک مقاله‌های خود در این نرم افزارها بازدید متون خود را افزایش دهید.
آنچه که حائز اهمیت است دانستن این نکته می‌باشد که بک لینک رسانه‌های اجتماعی یک تکنیک سئو نیست. و نقشی در افزایش رتبه محتواهای شما ندارد. تنها به هدف معرفی کسب و کارها صورت می‌گیرد.

12.بک لینک‌های خودکار

لینک‌های خودکار، پیوندهایی هستند که به صورت برنامه ریزی شده ایجاد می‌شوند. ابزارهای خودکار مانند Web Effector و SEO Hammer به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به صورت خاص نظرات، انجمن‌ها و پست‌های آنلاین ارسال کنند. و با تمرکز بر روی کلمات و لنگرهایی خاص موجب ارتقا سایت شوند.
این دسته از پیوندها معمولا سود دهی کوتاه مدت دارند چرا که در برخی مواقع قبل از شناسایی توسط گوگل، جریمه می‌شوند.

13.بک لینک‌های بیانیه مطبوعاتی

بک لینک‌های روابط عمومی از جمله پیوندهای محبوب بازاریابان سئو می‌باشد. این دسته از بک لینک‌ها با اینکه با عنوان تکنیک موثر در سئو شناخته نمی‌شوند. اما باز هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.
بک لینک‌های بیانیه مطبوعاتی توسط شرکت‌ها انتشار شده و بر روی کلمات کلیدی غنی تاکید دارند.

14.بک لینک ویجتی

بک لینک‌ها کدهایی هستند که روش‌هایی برای غنی سازی تجربه کاربر در یک وب سایت ایجاد می‌کنند. این لینک‌ها معمولا به شکل ابزارها، منابع یا اضافاتی مانند ابزارک آب و هوا یا ماشین حساب به یک صفحه نمایش داده می‌شوند.
برخی ویجت‌ها لینک‌هایی را به سایت اضافه می کنند که مدیر وب سایت در سرمقاله قرار نداده و حاوی لنگر است.
تا حد امکان از استفاده ویجت‌ها خودداری کنید. چرا که غیر طبیعی بودن این لینک‌ها ممکن است موجب جریمه شدن سایت شما گردد.

15.منوی پیوندها (Blogroll)

لیست بلاگرول لیستی از پیوندها در یک وبلاگ است که نویسنده وبلاگ به قصد اشتراک با مخاطبان اضافه می‌کند.
بلاگ‌رول‌ها در ابتدا برای پیوند به وبلاگ‌هایی خاص مورد استفاده قرار می‌گرفتند اما امروز امکان استفاده از آن‌ها برای هر وب سایتی فراهم است.
خبر خوب اینکه امکان تشخیص بلاگ رول به عنوان لینک طبیعی فراهم است. برای این عمل نیاز است یک مجموعه معتبر مانند مجموعه بکلینکام را برای خرید بک لینک انتخاب کنید.

16.بک لینک‌های اینفوگرافیک

یکی از روش‌های فوق العاده برای به دست آوردن بک لینک‌ها ساخت اینفوگرافیک است. اینفوگرافیک‌ها تصاویر آموزنده نمایش دهنده داده‌ها یا تحقیقات هستند. این امکان فراهم است تا با به کارگیری خلاقیت در ساخت اینفوگرافیک و پیوند در نبرد با سایر رقبا پیروز شوید.

17.بک لینک‌های فوتر یا پاورقی

بک لینک‌های فوتر پیوندهای مورد استفاده در پاورقی صفحات سایت می‌باشند که برای مدت زمانی طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرفته‌اند. سئوکاران امروزی سعی می‌کنند از این دسته لینک‌ها کم‌تر استفاده کنند. چرا که استفاده زیاد از آن‌ها می‌تواند موجب دریافت امتیاز منفی توسط سایت گردد.
استفاده از متن لنگر مارک دار به جای متن لنگر غنی از کلمات می‌تواند شما را از دریافت رتبه‌های منفی در امان نگه دارد.

18.بک لینک پروفایلی

بک لینک‌های پروفایل مربوط به آن دسته از وب سایت‌هایی هستند که امکان ایجاد حساب کاربری و پروفایل را برای کاربر فراهم کرده‌اند. در قسمت نمایه امکان افزودن لینک‌ها فراهم است، زیاده روی کردن در هر امری موجب آسیب دیدن می‌شوند‌. اگر در استفاده از این روش زیاده روی کنید امکان مشاهده اثرات سوء برای شما فراهم است.

19.بک لینک های ریدایرکت دامنه 301

بک لینک های ریدایرکت دامنه 301

تغییر مسیرهای دامنه 301 به عنوان یک ابزار واقعی برای انتقال قدرت موجود از یک دامنه به دامنه دیگر استفاده می شود. این لینک‌ها موتورهای جستجو و کاربران را به URL جدید یک صفحه قدیمی یا منقضی شده منتقل می‌کنند.
امروزه استفاده از تغییر مسیر برای ایجاد لینک اسپم یک تکنیک ساخت لینک کلاه سیاه محسوب می‌شود و هیچ مزیتی برای سئو ایجاد نمی‌کند.

20.بک لینک‌های سایت

بک لینک‌های سایت پیوندهایی هستند که به طور گسترده در کل سایت مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده بیش از اندازه و بدون برنامه ریزی از این دسته لینک‌ها گاهی موجب می‌شود تا سایت گرفتار جریمه شود، بهترین اقدام برای دور ماندن از آسیب‌های ناشی از این لینک‌ها مشورت کردن و کمک گرفتن از سئوکارانی است که تجربه طولانی در این زمینه دارند.

21.بک لینک‌های صفحه منبع

بک لینک‌های صفحات منبع از طریق طبقه‌بندی کردن لینک‌ها و منابع مورد استفاده برای نگارش یک موضوع خاص به دست می‌آید.
این دسته از پیوندها بسیار با ارزش و مفید هستند. اما دستیابی به آن‌ها گاها دشوار است. چرا که نیاز است محتوایی با کیفیت و قدرتمند داشته باشید، با متمرکز شدن بر روی تکنیک‌های محتوایی می‌توانید این دسته از لینک‌های مفید را دریافت کنید.

22.بک لینک‌های نظرات انجمنی

بک لینک‌های نظرات انجمن، پیوندهایی هستند که در اثر شرکت در گفت و گو‌ها و انجمن‌های آنلاین به وجود می‌آید.
برای به دست آوردن این دسته از بک لینک‌ها لازم است تا تکنیک‌های سئو و تولید محتوا به خوبی پیاده سازی شوند تا صفحات ما به عنوان صفحات قابل بحث در انجمن‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

الگوریتم‌های جدید گوگل به دنبال روش‌هایی می‌باشند تا با ایجاد یک فضا رقابتی امکان دریافت بک لینک‌ را تنها برای سایت‌های قوی فراهم کنند. بهترین کار این است که برای جا نماندن از این فضا رقابتی از سئوکاران و متخصصانی که دانش بسیاری در زمینه لینک سازی و استفاده از بک لینک‌ها دارند کمک گیرید.

عضویت در خبرنامه بکلینکام

آخرین آموزش بکلینکام را با عضویت در خبرنامه از طریق پست الکترونیک دریافت نمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظر شما برای ما مهم است، لطفا نظر دهید.x