10 روش فوق العاده برای نوشتن عنوان‌های جذاب

10 روش فوق العاده برای نوشتن عنوان‌های جذاب

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم آموزش‌هایی را در رابطه با نحوه نگارش عنوان محتوا ارائه دهیم. ابتدا با یک مثال ساده شروع می‌کنیم. فرض کنید در یک عصر تابستانی به منظور قدم زدن وارد خیابان می‌شوید. همینطور که از هوای عالی لذت می‌برید عنوان یکی از کتاب‌های قرار داده شده پشت یک ویترین کتابفروشی توجه شما را به خود جلب می‌کند. همین تاثیرگذاری و جلب توجه کافی است تا شما تصمیم بگیرید کتاب مشاهده شده را خریداری کنید. در بحث تولید محتوا و تبلیغات گوگلی نیز به کار گرفتن عنوان‌های جذاب می‌تواند ترافیک وب سایت‌تان را افزایش دهد.

حالا که با تاثیر عنوان نویسی در سئو آشنا شدید، آموزش‌ها را آغاز می‌کنیم. قبل از شروع به سخن گفتن خوب است این نکته را در نظر بگیرید که تمرین مداوم و پیوسته رمز موفقیت شما خواهد بود. بنابراین انتظار نداشته باشید یک شبه نتیجه دلخواه حاصل شود و عنوان‌هایی را بنویسید که هر مخاطبی را به خود مجذوب کند.

استفاده از اعداد

استفاده از اعداد

جادوی اعداد در عنوان نویسی را جدی بگیرید. شما می‌توانید با قرار دادن اعداد کنار عنوان‌های خود به جذابیت آن‌ها بیافزایید. با مقایسه دو عنوان زیر می‌توان تاثیر جادوی اعداد نویسی در نگارش عنوان مقاله را مشاهده کنید.

1.روش‌های دستیابی به موفقیت

2. 6 روش دستیابی به موفقیت

با مقایسه دو مثال بالا متوجه خواهید شد که استفاده از اعداد در کنار عنوان چقدر می‌توان کلیک خوری محتوا را افزایش دهد.

استفاده از تاریخ

استفاده از تاریخ

یکی دیگر از بهترین روش‌های نگارش عنوان محتوا استفاده از تاریخ در کنار عنوان است‌. فرقی ندارد از تاریخ‌های شمسی استفاده کنید یا میلادی. همین که یک تاریخ در کنار عنوان قرار گیرد خود به خود جذابیت افزایش می‌یابد. برخی از مثال‌های این روش به شرح زیر می‌باشند:

1.بهترین اکسسوری‌های مردانه سال ۲۰۲۲

2.مهم‌ترین رویدادهای سال ۱۴۰۰

استفاده از نام مشاهیر

استفاده از نام مشاهیر

ذهن افراد به صورت خود به خود پس از شنیدن نام افراد مشهور تحت تاثیر قرار می‌گیرد. شما می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و با قرار دادن نام افراد مشهور در عنوان‌های محتوا ذهن خواننده رو کنترل کنید. به عنوان مثال شنیدن نام پروفسور سمیعی و توصیه‌های پزشکی او هر ایرانی را وادار می‌کند مقاله نگارش شده در این حیطه را مطالعه کند. حال فرض کنید شما مقاله‌ای در رابطه با بیماری کرونا بنویسید. و در قسمت عنوان مقاله نام پروفسور سمیعی را ذکر کنید. در چنین شرایطی این محتوا قابلیت جذب مخاطب را دارا می‌باشد. مثال:

1.بررسی روش‌های درمانی کرونا از زبان پروفسور سمیعی

2.توصیه‌های دکتر خدادوست در رابطه با مراقبت از چشم

استفاده از کلمات پرسشی

استفاده از کلمات پرسشی

یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های عنوان نویسی که معمولا مورد غفلت قرار می‌گیرد، استفاده از کلمات پرسشی است. ممکن است فرض کنید همین‌ که از کلمات پرسشی استفاده کنید عنوان جذابی خواهید داشت. در صورتی‌ که به کار بردن این کلمات به‌ تنهایی نمی‌تواند نتیجه دلخواه را برای شما بیافریند. شما باید سوالات خود را به‌ گونه‌ای طرح کنید که مخاطب احساس نیاز کنند و بخواهند هر چه سریع‌تر پاسخ سوال مربوطه را بیابد. برای درک بهتر به مثال‌های زیر توجه کنید:

1.چگونه بدون مراجعه به متخصص تغذیه لاغر شویم؟

2.چرا باید هر چه سریع‌تر رمز ارز دیجیتال بخریم؟

استفاده از عنوان‌های پرسشی باعث می‌شود تا مقاله شما سریع‌تر در قسمت جستجوهای صوتی گوگل قرار گیرد.

القا ترس

القا ترس

ترساندن مخاطب یکی دیگر از تکنیک‌های عنوان نویسی محتوا است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌ است. شما می‌توانید با القاء حس ترس مخاطب را وادار کنید وقت خود را برای خواندن آنچه که شما نوشته‌اید صرف کند. معمولا افراد ترس زیادی در رابطه با از دست دادن مال و سلامتی خود دارند. شما می‌توانید از این نقطه‌ ضعف استفاده کرده و عنوان‌هایی را بنویسید که مخاطب به‌ صورت ناخودآگاه وادار شود محتوای نگارش شده پیرامون آن عنوان را بخواند.

1. 7 عامل مخرب که سلامتی شما را از بین می‌برد

2.نشانه‌هایی که می‌گوید مرگ شما نزدیک است

به اشتراک گذاری تجربیات شخصی

اشتراک گذاری تجربیات شخصی

انسان به صورت ذاتی دوست دارد سر از مسیر افراد موفق در بیاورد. اگر به‌ عنوان یک فرد موفق بتوانید در عنوان‌های خود به نکاتی اشاره کنید که نشان می‌دهد محتوای شما در رابطه با تجربیاتتان سخن می‌گوید، احتمال افزایش بازدید متن خود را افزایش داد. به مثال‌های زیر توجه کنید:

1.چگونه توانستم در کمتر از شش ماه برای آزمون تافل آماده شوم.

2. 7 نکته در رابطه با هفت خوانی که برای تبدیل شدن به یک سئو کار موفق پشت سر گذاشتم.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر چه شما فرد موفق‌تری در حوزه دیجیتال باشید، احتمال خوانده شدن مقاله تالیف شده در رابطه با تجربیات شخصی‌تان بیشتر است.

جملات مثبت و تاکیدی

جملات مثبت و تاکیدی

از دیگر روش‌های عنوان نویسی محتوا می‌توان به استفاده از جملات مثبت و تاکیدی اشاره کرد. در این روش شما باید تمامی تمرکز خود را به کار گیرید تا به مخاطب وعده چیزهایی را بدهید که به‌دنبال آن می‌باشد.  به‌ عنوان مثال همه ما به‌دنبال دستیابی به موفقیت و پیروزی در زندگی خود هستیم.  اگر شما بتوانید از این عبارت‌های مثبت و تأکیدی در عنوان نویسی خود بهره ببرید مطمئنا می‌توانید نامی جذاب را برای مقاله خود انتخاب کنید.

1.در بازار بورس موفق می‌شوید اگر به نکات زیر توجه کنید

2.رتبه یک کنکور سال بعد تو خواهی بود اگر به این ۸ اصل پایند باشی

جملات منفی

جملات منفی

همان گونه که جملات مثبت می‌تواند تاثیر به‌ سزایی در بالا رفتن جذابیت عنوان یک محتوا داشته باشد، استفاده از جملات منفی نیز همین تاثیر را دارد. در واقع می‌توانیم بگوییم هنگامی‌که شما از جملات منفی استفاده می‌‌کنید، ذهن مخاطب به‌صورت ناخودآگاه آماده می‌شود تا علت این منفی‌بافی را دنبال کند. و بداند چه دلایلی پشت این منفی نگری‌های شما نهفته‌ است.

1. 6 ویژگی که نشان می‌دهد شما موفق نخواهید شد

2.دلایلی که می‌گوید تا ۲۴ ساعت آینده سکته قلبی خواهید کرد

کلمات خاص

کلمات خاص

به کارگیری برخی از کلمات خاص و ویژه در عنوان محتوا یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌تواند در مجذوب کردن مخاطب به شما کمک کند. برخی از این کلمات عبارتند از: بهترین، زیباترین، عجیب‌ترین، ترسناک‌ترین، ویژه، طلایی و …

1.عجیب‌ترین خانه‌های جهان در کجا واقع شده‌اند؟

2.نکاتی طلایی پیرامون یادگیری سئو در ده روز

روش‌های آسان و رایگان

همه ما به دنبال روش‌های بدون دردسر و بدون هزینه هستیم. به همین دلیل آوردن عنوان رایگان یا آسان در کنار هر عنوان می‌تواند جذابیت آن را چندین برابر کند. به مثال‌های زیر توجه کنید تا متوجه شوید چگونه این دو کلمه جادویی ذهن مخاطب را به بازی می‌گیرد.

1.نکاتی پیرامون آموزش رایگان تولید محتوا در خانه

2.آسان‌ترین راه برای لاغری و کاهش وزن

3.با این روش‌ می‌توانید در کوتاه‌ترین بازه زمانی بیشترین یادگیری را داشته باشید

مهم‌ترین نکات در رابطه با عنوان نویسی محتوا

عنوان نویسی محتوا

حال که با مهم‌ترین روش‌های عنوان نویسی محتوا آشنا شدید، خوب است نیم‌نگاهی نیز به مهم‌ترین نکات مطرح‌ شده پیرامون این تکنیک‌ها داشته باشید. اولین نکته‌ای که باید خدمتتان عارض شویم این است که شما می‌توانید به‌ صورت هم‌ زمان از چند تکنیک استفاده کنید. به‌ عنوان مثال این امکان فراهم است که شما در عنوان خود هم از تاریخ استفاده کنید و هم نام افراد مشهور را ذکر کنید. به مثال‌های زیر نگاه کنید تا متوجه تاثیرگذاری بیشتر استفاده از چند تکنیک به‌صورت هم‌زمان شوید.

1. 11 اپلیکیشن مهم برای یادگیری سئو در سال ۲۰۲۲

2. 71 ماده غذایی که اندام شما را همچون جنیفر لوپز جذاب خواهد کرد

استفاده از کلمه کلیدی در عنوان

یکی از مهم‌ترین نکاتی که حتما در هنگام نگارش عنوان محتوا باید به آن توجه داشته باشید این است که از کلمه کلیدی خود حتما در نام مقاله بهره ببرید. چرا که عنوان اولین قسمت محتوای شماست که مخاطب با آن روبرو می‌شود. بنابراین باید بتوانید از طریق چندین کلمه اطلاعات گسترده‌ای را در رابطه با موضوع محتوا در اختیار کاربر قرار دهید.

به‌عنوان مثال اگر پس‌ از تحقیقات انجام‌ شده برای یافتن کلمه کلیدی تصمیم گرفتید در رابطه با روش‌های درمان کرونا محتوا بنویسید. حتما باید کلمه کلیدی اختصاصی یعنی روش‌های درمان بیماری کرونا در عنوان گنجانده شود.

طول عنوان محتوا

در پاسخ به دوستانی که در رابطه با طول عنوان محتوا از ما سوال پرسیده بودند باید بگوییم که هر چه عنوان شما کوتاه‌تر باشد جذاب‌تر است. اما توجه داشته باشید که این کم بودن تعداد کلمات عنوان هیچ صدمه‌ای به جامع و کامل بودن آن نزند. ما باید به گونه‌ای تمرین کنیم تا بتوانیم با استفاده از چند کلمه بیشترین مفهوم و تأثیرگذاری را ایجاد کنیم.

سخن آخر

اگرچه با استفاده از تکنیک‌های عنوان نویسی بیان‌ شده در این مقاله قادر خواهید بود عنوان‌های زیبا و جذابی را برای محتواهای خود در آینده بنویسید. اما آنچه که حائز اهمیت است این است که هیچ‌گاه نباید از خود انتظار نتیجه زودهنگام داشته باشید. شما باید سعی کنید هر روز بهتر از دیروز خود باشید. هیچ فکر نکنید با یادگیری همین چند تکنیک می‌توانید در همان ابتدا عنوان‌های بسیار جذاب و تاثیرگذار بنویسید. به یاد داشته باشید که همیشه اولین کتاب‌های یک نویسنده کیفیت چندانی ندارد. بنابراین اگر اولین عنوان‌های شما راضی کننده نبود هیچ نباید نا امید شوید.

عضویت در خبرنامه بکلینکام

آخرین آموزش بکلینکام را با عضویت در خبرنامه از طریق پست الکترونیک دریافت نمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظر شما برای ما مهم است، لطفا نظر دهید.x